I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie, w dni powszednie, o godzinie 630. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami. Dzieci, z lampionami oraz młodzież zapraszamy na godzinę 1700.

3. Nasze parafialne, rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać przed trzecią niedzielą adwentu (od 9 do 11 grudnia). Spowiedź adwentowa w sobotę, 10 grudnia.

4. We wtorek przypada 8 rocznica ingresu księdza biskupa Jana Piotrowskiego do katedry kieleckiej. We wtorek spowiedź adwentowa w Daleszycach.

5. W środę w liturgii obchodzimy święto świętego Andrzeja Apostoła. To dzień imienin księdza Andrzeja Barwińskiego (Msza święta w jego intencji o 630) oraz księdza biskupa Andrzeja Kalety.

6. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza o godzinie 1700.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i po południu od godziny 1600. Spowiedź chorych w domach w czwartek od godziny 1030 Skorzeszyce i Wola Jachowa, w piątek od 930 Napęków, Smyków, Sieraków. Do chorych udamy się również bliżej świąt.

8. W pierwszą sobotę miesiąca, przypada liturgiczne wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego. Tego dnia zwracamy się również ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Po porannych roratach modlitwa Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy świętej o godzinie 1700 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sobotę spowiedź adwentowa w Górnie i Ociesękach.

9. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jak każdego 4 dnia miesiąca, przyzywać będziemy wstawiennictwa Patronki naszej parafii, świętej Rozalii.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom Woli Jachowej z domów numer 1, 2, 3, 4, 4/1, 5, 5A, 6. Zapraszam w sobotę kolejne osoby. (6-8 osób)

11. Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz 290 numeru „Głosu Rozalii”.

12. Nadchodzi dzień wspomnienia świętego Mikołaja. Każdy, kto zechciałby wspomóc świętego Mikołaja i ofiarować jakiś dar dzieciom, może go dziś przekazać po każdej Mszy świętej do kosza przy wyjściu z kościoła. Paczki dla dzieci można również pozostawić w koszu, który będzie wystawiony do 4 grudnia w nawie Matki Bożej. Za wszelkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Dziękuję za modlitwę oraz złożone w minioną niedzielę ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach. Zebrano 4256zł. Bóg zapłać.

14. Dziś, w świetlicy, w godzinach od 900 do 1300   odbywa się urodzinowa zbiórka krwi dla Kuby Kołomańskiego. Zapraszam do ofiarowania tego bezcennego leku, daru Kubie.

15. Są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Płonąca, tegoroczna, świeca na wigilijnym stole to konkretny symbol naszej ofiary potrzebującym dzieciom. Za świecę składamy ofiarę wartości jednego obiadu.

W zakrystii są także kalendarze Rycerzy Kolumba w cenie 10 zł.

16. Za chwilę pobłogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić na początku wieczerzy wigilijnej. W najbliższych dniach opłatki zostaną dostarczone do naszych domów. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

96 0.093111038208008