III NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia 2018

„Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności.

Zapraszamy na roraty, które odprawiamy:

• dla dorosłych codziennie rano o godzinie 630;
  • dla dzieci i młodzieży o godzinie 1700.

Niech nam w tym pomoże także oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty, do którego można przystąpić w nadchodzącym tygodniu każdego dnia przed Eucharystią.

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i zechcieli, tutaj, w naszej parafialnej świątyni, na rekolekcjach, przeżyć trzy adwentowe dni. Dziękuję księdzu profesorowi Tomaszowi Siemieńcowi za ofiarowany nam czas i kierowane do nas słowo. Bóg zapłać.

Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w nowennie do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. (dziś przed Mszą świętą o 1600, w dni powszednie na Mszy świętej popołudniowej).

W piątek po Mszy świętej popołudniowej, sprawowanej za zmarłych powierzanych w modlitwie wypominkowej, na plebani,  spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszam.

W piątek, w godzinach od 20 do 22 zapraszamy na Noc Konfesjonałów. Zaproszenie do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tym czasie, szczególnie kierujemy do tych, którzy przyjadą do swoich rodzin na święta z za granicy, z delegacji, ze studiów…

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom Skorzeszyc z domów 89, 92, 93, 94A, 94B, 95, 95A. Zapraszam w sobotę kolejne osoby.

Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Głos Rozalii” oraz  czasopism „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny”.

W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

» Archiwum | Pobierz jako PDF