NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

11 kwietnia 2021

1.Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Zachęcamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. W środę, po Mszy świętej popołudniowej, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W przyszłą niedzielę przypada dwudziesta trzecia rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny. Przyszła niedziela, Niedziela Biblijna, to także piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

5.Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Smykowa z domów numer 44C, 45, 45G, 46, 47, 47A, 48A, 48A, 51. Zapraszam do sprzątania w sobotę kolejne osoby.

6. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

7.Prosimy o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa - pamiętając o zachowaniu bezpiecznej odległości i obowiązku zakrywaniu ust i nosa.

8.Komunikat Księdza Biskupa:

Drodzy Diecezjanie!

Od wielu lat Kościół Katolicki w II Niedzielę Wielkanocną przeżywa Święto Miłosierdzia Bożego.  W Polsce przeżywamy ten dzień jako patronalne święto Caritas. W Diecezji Kieleckiej nasza diecezjalna Caritas obejmuje swoją pomocą każdego roku ponad 40 tysięcy osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, bezdomnych, dzieci z rodzin w trudnościach oraz dotkniętych różnymi rodzajami ubóstwa, szczególnie  w czasie pandemii. Wiosną każdego roku wszyscy pracujący i emeryci mają potrzebę rozliczenia rocznego podatku dochodowego. Przy tej okazji bez większego trudu można przekazać 1% podatku na dzieła Caritas. Szczegóły w tym zakresie można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub na ulotkach w każdej parafii.

Zachęcam wiernych naszej diecezji do wsparcia wielkiego dzieła Kieleckiej Caritas poprzez przekazanie 1% podatku lub inne darowizny, w tym ofiary do puszki, w Święto Miłosierdzia Bożego i przy innych okazjach w roku.

Niech wstawiennictwo świętej Faustyny i świętego Jana Pawła II wyprasza u Boga bogatego w Miłosierdzie łaskę zdrowia   i obfite Boże błogosławieństwo.

Wasz Biskup

† Jan Piotrowski

Życzymy Wszystkim, by Zmartwychwstały Chrystus obdarzał swą mocą, pokojem, radością i nadzieją.

» Archiwum | Pobierz jako PDF