XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 października 2019

W całym Kościele, dzisiejsza niedziela, jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się – pod hasłem: „Ochrzczeni i  posłani” – Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy diecezjalnych, zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godzinie 1700 gromadzimy się na Eucharystii, a po niej sprawujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

We wtorek w liturgii obchodzimy wspomnienie świętego Jana Pawła II.

W czwartek o godzinie 1100­ Msza święta w intencji siostry Jolanty, naszej zakrystianki, w 70 rocznicę urodzin. Zapraszam do wspólej modlitwy.

przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się dzień seminaryjny. Wspólnie z klerykami i profesorami seminarium będziemy się modlić w intencjach powołanych, o nowe powołania oraz swoją ofiarą wesprzemy nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.

W przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę świętą o godzinie 1600, różaniec celebrację i spotkanie z klerykami.

Można składać kartki z imionami naszych zmarłych, w intencji, których będzie odprawiane nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msze święte w trzecie piątki miesiąca, będziemy ich wspominać w modlitwie różańcowej czterdzieści pięć minut przed Mszą świętą popołudniową do 8 listopada oraz przed Mszami świętymi w niedziele całego roku.

Zapraszam przed uroczystością Wszystkich Świętych mieszkańców Skorzeszyc do prac porządkowych na cmentarzu. Proponuję sobotę 26 i środę 30 października. Postarajmy się, aby wykonując w tych dniach prace porządkowe wokół grobów naszych bliskich, zachować porządek na cmentarzu, absolutnie nie wyrzucać śmieci obok furtek czy bezpośrednio za ogrodzenie. Nie ma tam żadnego śmietnika, to jest teren prywatny. Sprzątając cmentarz: znicze, plastikowe pojemniki, czy też sztuczne kwiaty wrzucamy do kontenerów, a nie pozostawiamy na cmentarzu razem z liśćmi czy ziemią na usypywanych pryzmach na cmentarzu, jak to miało miejsce w minionym tygodniu. Jeśli przynosimy z sobą plastikowe wiadra czy pojemniki na wodę, zabierzmy je potem z sobą, bo okazuje się, że nagle trzeba wywieźć z terenu cmentarza tysiąc plastikowych wiader…

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom Sierakowa z domów numer 5A, 10, 12, 14. Zapraszam w sobotę kolejne osoby.

Dziękuję także za ofiary złożone w minioną niedzielę na fundusz stypendialny młodzieży w wysokości 1547zł oraz dziś na prace prowadzone przy naszej świątyni. Bóg zapłać.

Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Głos Rozalii”.

W czwartek, 31 października, od godziny 1930 przeżywać będziemy w naszej świątyni czuwanie modlitewne przed Uroczystością Wszystkich Świętych - Noc Świętych - przy relikwiach świętych i błogosławionych.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

» Archiwum | Pobierz jako PDF