VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 maja 2022

1.Przeżywamy miesiąc maj. Codziennie po Mszy świętej popołudniowej nabożeństwo majowe.

2. Dziś po Mszy świętej o godzinie 1600 nabożeństwo ku czci świętej Rity z Cascii. Zachęcam do składania intencji modlitewnych na to nabożeństwo.

3. Dzisiaj w Lyonie beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. Transmisja w telewizji TRWAM o godzinie 1500.

4. Dzieci, które wczoraj przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej przeżywają Biały Tydzień. Składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie dzieci i uroczystości Pierwszej Komunii Świętej pani katechetce Renacie, panu katechecie Krzysztofowi, księdzu Sebastianowi, siostrze Jolancie, rodzicom dzieci komunijnych, panu organiście i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości. Księżom dziękuję za pomoc przy sakramencie pokuty i pojednania. Rodzicom dzieci klas II dziękuję za sprzątanie świątyni i otoczenia.

5. We wtorek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

6. W czwartek przypada wspomnienie świętego Filipa Nereusza. Tego dnia obchodzimy także Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach.

7. W czwartek po Mszy świętej o godzinie 1800 i nabożeństwie majowym  spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Natomiast w piątek i sobotę po nabożeństwie majowym spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.

9. W sobotę rano zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Napękowa (6-8osób).

10. W sobotę o godzinie 1000 w Bazylice Katedralnej w Kielcach Ksiądz Biskup Jan udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszej diecezji.

11. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

12. 3 i 4 czerwca odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę pod hasłem: „Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”. Uroczystościom przewodniczyć będzie Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem dla Róż Żywego Różańca naszej parafii w sobotę 4 czerwca. Zapisy w zakrystii.

13. Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Głos Rozalii” oraz czasopism dla dzieci.

» Archiwum | Pobierz jako PDF