III NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE

17 grudnia 2017

„Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.

Zapraszamy na roraty, które odprawiamy:

• dla dorosłych codziennie rano o godzinie 630;
  • dla dzieci i młodzieży o godzinie 1700.

Do sakramentu pokuty można przystąpić w nadchodzącym tygodniu każdego dnia przed Eucharystią.

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i zechcieli, tutaj, w naszej parafialnej świątyni, na rekolekcjach, przeżyć trzy adwentowe dni. Dziękuję księdzu Piotrowi za ofiarowany nam czas i skierowane do nas słowo. Bóg zapłać.

Zachęcam do uczestnictwa w nowennie do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. (dziś przed Mszą świętą o godzinie 1600, w dni powszednie na Mszy świętej popołudniowej).

Serdecznie zapraszamy we wtorek na godzinę 1600 na spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca i tercjarzy.

W piątek po Mszy świętej popołudniowej, na plebani,  spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszam.

W piątek, w godzinach od 20 do 22 zapraszamy na Noc Konfesjonałów. Zaproszenie do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tym czasie, szczególnie kierujemy do tych, którzy przyjadą do swoich rodzin na święta z za granicy, z delegacji, ze studiów…

W przyszłą, IV niedzielę adwentu, przypada jednocześnie Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze święte tylko do południa o godzinie 800, 1000 i 1200.

Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. Zachowajmy jej tradycyjny charakter.

Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Narodzenia Pańskiego zapraszamy o godzinie 2400.

Chętnych do przygotowywania dekoracji Bożonarodzeniowej zapraszam w piątek po Mszy świętej popołudniowej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom Smykowa z domów 54, 56A, 66, 68, 70 i 72. Zapraszam w sobotę kolejne osoby.

Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Głos Rozalii” oraz  czasopism „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny”.

W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.

W sobotę, 20 stycznia 2018 roku, o godzinie 1900 w Hali Legionów w Kielcach odbędzie się koncert charytatywny „Kieleckie Betlejem”. Informacje na plakatach w gablotach ogłoszeń.

Apel Przewodniczącego KEP O wzajemny szacunek i kulturę w debacie publicznej CZYTAJ!

» Archiwum | Pobierz jako PDF