XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25 października 2020

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

1. Dzisiejszą, ostatnią niedzielę października, obchodzimy jako rocznicę poświęcenia parafialnego kościoła. Dziękujemy za naszą parafialną świątynię. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się także zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga.

2. Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił osobom: będącym na kwarantannie, starszym, chorym, opiekującym się małymi dziećmi czy chorymi, oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem, dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej aż do odwołania. Przypominamy o konieczności godnego uczestniczenia w Eucharystii za pomocą transmisji w środkach masowego przekazu. /Dekret/.

3. W środę przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. W sobotę, od godziny 1900, przeżywać będziemy w naszej świątyni czuwanie modlitewne przed Uroczystością Wszystkich Świętych - Noc Świętych - przy relikwiach świętych i błogosławionych. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godzinie 800, 1000, 1200 i 1600. Różaniec za zmarłych powierzanych w wypominkach o godzinie 1515. W tym roku nie ma Mszy świętej na cmentarzu.

6. W przyszły poniedziałek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godzinie 800, 1000, 1200 i 1700 oraz różaniec za zmarłych powierzanych w wypominkach o godzinie 1615.

7. Można już składać wypominki - kartki z imionami naszych zmarłych, w intencji, których będzie odprawiane nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msze święte w trzecie piątki miesiąca, będziemy ich wspominać w modlitwie różańcowej czterdzieści pięć minut przed Mszą świętą popołudniową do 8 listopada oraz przed Mszami świętymi w niedziele całego roku.

8. Nie zapominajmy też, że w tym roku przez cały listopad, zmarłym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. /Dekret Penitencjarii Apostolskiej/.

9. Dziękuję mieszkańcom Skorzeszyc za sprzątanie cmentarza. We wtorek były trzy osoby, wczoraj siedem. Dziękuję za pracę i okazaną troskę o nasz parafialny cmentarz. Proszę nie zostawiać już żadnych śmieci obok grobów czy też przy alejkach oraz nie wyrzucać ich za ogrodzenie cmentarza. Do kontenerów proszę nie wrzucać trawy, ziemi, gruzu i liści. Chętnych mieszkańców Skorzeszyc do sprzątania zapraszam jeszcze w tym tygodniu.

10.Zapraszam w sobotę na godzinę 800 do sprzątania kościoła mieszkańców Skorzeszyc z domów numer 124A, 125, 125A, 126, 127, 128.

11.Zachęcam do zakupienia i lektury czasopism  katolickich: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Rozalii” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się”.

12. Przypominam o konieczności przestrzegania obowiązujących norm sanitarnych: Polska w strefie czerwonej – w kościele 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, /100 osób w naszym kościele/, o zasłanianiu nosa i ust, o możliwości przyjmowania Komunii świętej na rękę.

» Archiwum | Pobierz jako PDF