XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpnia 2022

1.Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazywaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte tak jak w każdą niedzielę. Na Mszach świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

2. W środę w liturgii wspominamy świętego Jacka, prezbitera. Po Mszy świętej o godzinie 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek przypada 21 rocznica śmierci Księdza Biskupa Mieczysława Jaworskiego.

4. W sobotę wspominamy świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła.

5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy we wtorek, włączyli się w przygotowanie obfitego posiłku porannego dla pielgrzymów 44. Lubelskiej Pielgrzymki Pieszej. Bóg zapłać.

6. Dziękuję za wspólną modlitwę wszystkim, którzy w ramach Grupy Duchowej 41 Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej uczestniczyli w wieczornych apelach. Dziękuję księdzu Sebastianowi, scholi oraz ministrantom za przygotowanie nabożeństw. Msza święta w intencji pielgrzymów, uczestników tych spotkań, w niedzielę, 28 sierpnia o godzinie 1000.

7.Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Napękowa z domów numer: 52, 52A, 53, 53A, 54. Zapraszam w sobotę kolejne osoby. (6-8 osób).

8. W sobotę, 27 sierpnia, pod hasłem: „Na drogach wiary” odbędzie się IX Pielgrzymka Młodych Diecezji Kieleckiej do sanktuarium błogosławionej Karoliny w Zabawie. Zachęcamy do udziału młodzież naszej parafii. Zapisy w zakrystii i u księdza Sebastiana.

9.Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.

» Archiwum | Pobierz jako PDF