XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2017

Przeżywamy dziś Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godzinie 1700 gromadzimy się na Eucharystii, a po niej sprawujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

Jutro w liturgii obchodzimywspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej. To patronalne święto naszych Sióstr  Jadwiżanek. Z tej racji zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 700 w intencji sióstr.

We wtorek wspominamy świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W środę przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

W czwartek przeżywać będziemy wspomnienie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, męczennika.

W czwartek o godz. 900 Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej w Skorzeszycach z racji ŚwiętaPatrona Szkoły i rocznicy nadania szkole imienia świętego Jana Pawła II. W imieniu Dyrekcji Szkoły i własnym zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

W piątek obchodzimy wspomnienie świętego Jana Kantego, prezbitera.

W sobotę w liturgii wspominamy błogosławionego Jakuba Strzemię, franciszkanina, biskupa.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się dzień seminaryjny. Wspólnie z klerykami i profesorami seminarium będziemy się modlić w intencjach powołanych, o nowe powołania oraz swoją ofiarą wesprzemy nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.

Dziękuję za złożone ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano 1145zł.

W tym tygodniu młodzież zakończy dostarczanie do naszych domów kartek, na których będziemy mogli wypisać imiona naszych zmarłych. Tradycyjnie, kartki z imionami naszych zmarłych, których będziemy wspominać w modlitwie wypominkowej, za których będziemy odprawiać Msze święte, modlić się na nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego w trzecie piątki miesiąca, w listopadzie na różańcu oraz w ciągu roku w niedziele przed Mszami świętymi wkładamy do koperty i składamy na tacę.

Postarajmy się w tym tygodniu i do czwartku przyszłego tygodnia wykonać prace porządkowe wokół grobów naszych bliskich. Tak, aby potem można było zrobić generalne sprzątanie na cmentarzu.
(W tym roku mieszkańcy Sierakowa). Zechciejmy potem zachować już ten ład i porządek na cmentarzu, przy furtkach, szczególnie od strony Napękowa i nie wyrzucać śmieci przy wyjściu z cmentarza, nie zostawić przy murze czy za sąsiednim grobem.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom Smykowa z domów 15A, 19, 19A, 21, 21A. Zapraszam w sobotę kolejne osoby.

Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

» Archiwum | Pobierz jako PDF