V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020

Kolejny tydzień stanu epidemii. Przypominamy, że w eucharystii i w innych obrzędach religijnych, poza osobami sprawującymi posługę i usługującymi, nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych i nabożeństwach za pomocą telewizji, radia i internetu.

Trwajmy na modlitwie w rodzinach, korzystajmy z indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia, a w godzinach od 1600 do 1700 z adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można korzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy o modlitwę różańcową w rodzinach każdego dnia o godzinie 2030.

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W sobotę, jak każdego 4 dnia miesiąca, przyzywamy wstawiennictwa Patronki naszej parafii, świętej Rozalii.

Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Woli Jachowej z domów numer 122, 125, 126A, 126B, 126B, 127/1. Zapraszam w sobotę kolejne osoby.

Dziękuję także za składane ofiary na przygotowanie Grobu Bożego i na kwiaty.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.

Zachęcam do nabycia i lektury „Głosu Rozalii”.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

» Archiwum | Pobierz jako PDF