XVIII niedziela zwykła

1 sierpnia 2021

1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc, w którym Kościół zachęca do trzeźwości i abstynencji. Przy ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest Parafialna Księga Abstynencji.

2. Dziś 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

3. Jutro przypada odpust Porcjunkuli wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus.

4. We wtorek przypada 120. rocznica urodzin Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego

5. W środę w liturgii wspominamy świętego Jana Vianneya, kapłana. Jak każdego czwartego dnia miesiąca, przyzywać będziemy wstawiennictwa Patronki naszej parafii, świętej Rozalii.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7. W czwartek w Wiślicy, Mszą świętą o godzinie 1800 rozpocznie się 40. Kielecka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, a w piątek pielgrzymi wyruszą na pątniczy szlak. Wszystkich parafian, a szczególnie tych, którzy pragną uczestniczyć w grupie duchowej Kieleckiej Pielgrzymki Pieszej, zapraszam od piątku, 6 sierpnia, codziennie, przez czas trwania Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej, do kościoła na Apel Jasnogórski o godzinie 2030, by poprzez modlitwę jednoczyć się z pielgrzymami i zanosić za wstawiennictwem Matki Bożej nasze intencje.

8. W piątek, pierwszy miesiąca, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Spowiedź rano i po południu od godziny 1700. Spowiedź chorych w domach od godziny 900. Po Mszy świętej popołudniowej spotkanie Rycerzy Kolumba.

9. W poniedziałek, 9 sierpnia, około godziny 830 zatrzyma się, na krótki postój, na terenie naszej parafii, 43. Lubelska Pielgrzymka Piesza zmierzająca na Jasną Górę. Lubelska Pielgrzymka piesza ze względu na pandemię przebiegać będzie podobnie jak w minionym roku: w formie sztafety idą trzy grupy (18, 19, 1 – 9 sierpnia), jedna idzie całą trasę. Na chwilę obecną nie korzystają z posiłków na trasie.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom Woli Jachowej z domów numer 49A, 49C, 54, 55, 55A, 55B, 56. Zapraszam w sobotę kolejne osoby.

11. Dziękuję za ofiary z racji świętego Krzysztofa na środki transportu dla misjonarzy – 1320zł. Bóg zapłać.

12. Badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi we wtorek o 1845na parkingu przy kościele w Ambulansie Diagnostycznym.

» Archiwum | Pobierz jako PDF