XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 października 2018

Obchodzimy dziś 18. Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Rozważamy nauczanie św. Jana Pawła II. Naszą ofiarą składaną po Mszy świętej do puszek budujemy żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ubogich rodaków, których edukację wspieramy za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dzisiaj, w Dniu Edukacji Narodowej, nasze modlitwy i myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otaczamy ich naszą wdzięcznością, modlitwą i pamięcią.

Także dzisiaj święto Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Woli Jachowej i obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Od godziny 1500 w szkole Piknik Patriotyczny.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W poniedziałek w liturgii wspominamy świętą Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła. Tego dnia obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka sprawując Mszę świętą w ich intencji, intencji rodzeństwa i bliskich o godzinie 1700.

We wtorek w liturgii obchodzimywspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej. To patronalne święto naszych Sióstr Jadwiżanek. Z tej racji zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 700 w intencji sióstr.

We wtorek wspominamy 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. O godzinie 1700 Msza Święta w intencji całej społeczności Szkoły Podstawowej w Skorzeszycach z racji ŚwiętaPatrona Szkoły i rocznicy nadania szkole imienia świętego Jana Pawła II oraz obchody 100-lecia Niepodległości Polski. W imieniu Dyrekcji Szkoły i własnym zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Po Mszy świętej złożenie kwiatów przed pomnikiem oraz w szkole m.in. Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Chóru Fermata. Nabożeństwo różańcowe we wtorek o godzinie 1630.

W środę wspominamy świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W czwartek przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

W piątek przeżywać będziemy wspomnienie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, męczennika. Msza święta o godzinie 1700 w intencji zmarłych powierzanych w wypominkach. (Spotkanie kręgu biblijnego w tym miesiącu będzie w piątek, 26 października.)

W sobotę obchodzimy wspomnienie świętego Jana Kantego, prezbitera.

Tego dnia o godzinie 1300 Msza święta w intencji Koła Łowieckiego „Sokół” z racji 40. rocznicy powstania oraz  poświęcenia i wręczenia sztandaru.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedziele będą przeznaczone na prace prowadzone przy naszym kościele.

W tym tygodniu młodzież zakończy dostarczanie do naszych domów kartek, na których będziemy mogli wypisać imiona naszych zmarłych. Tradycyjnie, kartki z imionami naszych zmarłych, których będziemy wspominać w modlitwie wypominkowej, za których będziemy odprawiać Msze święte, modlić się na nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, w listopadzie na różańcu oraz w ciągu roku w niedziele przed Mszami świętymi wkładamy do koperty i składamy na tacę.

Postarajmy się w tym tygodniu i do piątku przyszłego tygodnia wykonać prace porządkowe wokół grobów naszych bliskich. Tak, aby potem można było zrobić generalne sprzątanie na cmentarzu. (W tym roku mieszkańcy Woli Jachowej). Zechciejmy potem zachować już ten ład i porządek na cmentarzu oraz przy furtkach, nie wyrzucać śmieci przy wyjściu z cmentarza i za ogrodzenie, nie zostawić przy murze czy za sąsiednim grobem.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom Skorzeszyc z domów od numeru 32 do 38C (32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 38C).Zapraszam w sobotę kolejne osoby.

Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, naszego parafialnego „Głosu Rozalii” oraz dwumiesięcznika dla młodzieży „Miłujcie się”.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

» Archiwum | Pobierz jako PDF