UROCZ. NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.
Jutro w liturgii wspominamy świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

We wtorek po Mszy świętej popołudniowej i nabożeństwie spotkanie dzieci, które będą sypać kwiaty w Uroczystość Bożego Ciała oraz kandydatów na ministrantów.

W najbliższy czwartek, 20 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godzinie 800, 1000 i 1600. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii. Udział w procesji po Mszy świętej o godzinie 1000 jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Tak jak zawsze, przygotujmy ołtarze, udekorujmy nasz kościół. Domy i trasę procesji. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów. Straż pożarną proszę o zabezpieczenie trasy. Zapraszam Róże Żywego Różańca, tercjarzy, panie do feretronów i figur oraz panie w regionalnych strojach oraz mężczyzn do baldachimu i chorągwi. Zapraszam wszystkich do czynnego udziału w oddaniu czci Jezusowi Chrystusowi. Przede wszystkim tego dnia otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Boże błogosławieństwo.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy świętej popołudniowej przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Zapraszam do wspólnej modlitwy oraz proszę o udział asysty w codziennych procesjach.

W piątek obchodzimy wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika. Po Mszy świętej popołudniowej, na plebanii,  spotkanie Kręgu Biblijnego.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom Napękowa z domów od numeru 52A do Belno 1A. Zapraszam kolejne osoby w sobotę.

Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość niedzielny” i „Głos Rozalii”.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

» Archiwum | Pobierz jako PDF