XVIII niedziela zwykła

2 sierpnia 2020

1. Dziś przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu i  świętem Matki Bożej Anielskiej. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

2. We wtorek w liturgii wspominamy świętego Jana Vianneya, kapłana. Jak każdego czwartego dnia miesiąca, przyzywać będziemy wstawiennictwa Patronki naszej parafii, świętej Rozalii. Tego dnia o godzinie 1600 spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

3.W środę, po Mszy świętej o godzinie 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W środę w Wiślicy, Mszą świętą o godzinie 1800, rozpocznie się XXXIX Kielecka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Wszystkich parafian, a szczególnie tych, którzy pragną uczestniczyć w grupie duchowej Kieleckiej Pielgrzymki Pieszej, zapraszam od środy, 5 sierpnia, codziennie, przez czas trwania Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej, do kościoła na Apel Jasnogórski o godzinie 1930, by poprzez modlitwę jednoczyć się z kolejnymi grupami sztafety, które o tej godzinie będą apelem kończyć pielgrzymi dzień i wracać do domów. Grupa Biała idzie w niedzielę, 9 sierpnia. Wyjście spod katedry w Kielcach o godzinie 700 i zakończenie w Piekoszowie Mszą świętą o godzinie 1200. (Przed wyjściem sprawdzenie temperatury i uzupełnienie formalności związanych z Covid-19, oświadczenie o zdrowiu).

5. W czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. To dzień spowiedzi przed Pierwszą Komunią Świętą. Na godzinę 1630 zapraszam Skorzeszyce, na 1700 Napęków, Smyków i Sieraków, na 1730 Wolę Jachową.

6. W piątek, pierwszy miesiąca, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź rano i po południu od godziny 1700. Spowiedź chorych w domach od godziny 900.

7. W sobotę wspominamy świętego Dominika, prezbitera.

8. W sobotę w naszej parafii na Mszy świętej o godzinie 1100 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

9. W przyszłą niedzielę, 9 sierpnia, o godzinie 800 wyjdzie z Bielin (parking przy OSP) i tradycyjnie przejdzie przez teren naszej parafii w kierunku Daleszyc 42. Lubelska Pielgrzymka Piesza zmierzająca na Jasną Górę.

Ksiądz przewodnik pielgrzymki przekazuje do nas słowo:

42. Lubelska Pielgrzymka piesza ze względu na pandemię koronawirusa przebiegać będzie inaczej. Nie możemy w tym roku skorzystać z Waszej gościnności. Reżim sanitarny nakłada na nas obowiązek powrotu do domów, nie ma możliwości nocowania na trasie – czy to w szkołach czy też w domach prywatnych. Nie możemy też korzystać z posiłków przygotowywanych do tej pory przez Was. Dziękuję Wam wszystkim za to, iż co roku otwieraliście swoje domy i serca dla lubelskich pątników. Ufam, że za rok Lubelska Pielgrzymka odbywać się już będzie w formie tradycyjnej. Jednocześnie zapewniam, że będziemy pamiętać w modlitwie o wszystkich, którzy do tej pory wspierali nas na pątniczym szlaku. – ks. Mirosław Ładniak, przewodnik Pielgrzymki Pieszej Archidiecezji Lubelskiej.

9. W przyszłą niedzielę o godzinie 1000 Msza święta za pomordowanych przez Niemców 13 sierpnia 1944 roku mieszkańców Skorzeszyc.

10. Miesiąc sierpień w tradycji naszego narodu jest czasem trzeźwości. Niech abstynencja będzie ofiarą złożoną Bogu za dar niepodległej Ojczyzny i ofiarę życia naszych przodków.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom Skorzeszyc z domów numer 51B, 63, 64A, 65A, 67. W piątek, 14 sierpnia, zapraszam kolejne osoby ze Skorzeszyc! Natomiast w ten piątek, 7 sierpnia, tradycyjnie do sprzątania zapraszam rodziców dzieci, które skończyły klasę II.

» Archiwum | Pobierz jako PDF