XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17 października 2021

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godzinie 1700 gromadzimy się na Eucharystii, a po niej sprawujemy nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

2. Jutro przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty.  Naszą modlitwą otoczymy lekarzy i wszystkich Pracowników Ochrony Zdrowia.

3. We wtorek w liturgii wspominamy błogosławionego Jerzego Popiełuszkę, prezbitera i męczennika.

4. W środę przypada wspomnienie świętego Jana Kantego, prezbitera.

5. W czwartek o godzinie 2000  zapraszam na Męski Różaniec, który poprowadzą Rycerze Kolumba. Zachęcam mężczyzn, aby przekazać intencje, które będziemy powierzać w czasie tej modlitwy. /możemy je składać do skrzynki, przy ołtarzu Matki Bożej/

6. W piątek obchodzimy wspomnienie świętego Jana Pawła II, papieża. Jak każdego 22 dnia miesiąca przyzywać będziemy także wstawiennictwa świętej Rity.

7. Przyszła niedziela rozpocznie Tydzień Misyjny. Modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy diecezjalnych, zakonnych i świeckich.

8. Można składać kartki z imionami naszych zmarłych, w intencji, których będą odprawiane Msze święte w trzecie piątki miesiąca, będziemy ich wspominać w modlitwie różańcowej czterdzieści pięć minut przed Mszą świętą popołudniową do 8 listopada oraz przed Mszami świętymi w niedziele całego roku.

9. Wykonując prace porządkowe wokół grobów naszych bliskich, proszę zachować porządek na cmentarzu oraz nie wyrzucać śmieci obok furtek czy za ogrodzenie.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła, otoczenia wokół kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom z Woli Jachowej z domów numer 175, 182, 237. Zapraszam w sobotę kolejne osoby.

11. Dziękuję także za ofiary złożone w minioną niedzielę na fundusz stypendialny młodzieży oraz dziś na prace prowadzone przy naszej świątyni i plebanii. Bóg zapłać.

12. Przymiarka strojów komunijnych po nabożeństwie różańcowym:

- w czwartek: Skorzeszyce i Napęków;

- w piątek: Wola Jachowa,  Smyków i Sieraków.

13. Zachęcam do zakupienia i lektury tygodników katolickich: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Rozalii” oraz czasopism dla dzieci.

14. Dziś w kawiarni domu rekolekcyjnego można kupić papieskie kremówki.

» Archiwum | Pobierz jako PDF