VI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 lutego 2019

Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

W środę po Mszy świętej popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek w liturgii obchodzimyświęto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

W sobotęprzypada wspomnienie świętego Polikarpa, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 1600 kolejna celebracja liturgiczna dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W poniedziałek, 4 marca organizujemy wyjazd na nocne czuwanie na Jasnej Górze połączone z pielgrzymką Rolników naszej diecezji. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom Skorzeszyc z domów numer 143, 147, 147A, 149A, 150, 152, 152A. Zapraszam w sobotę kolejne osoby.

Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Głos Rozalii”.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

» Archiwum | Pobierz jako PDF