NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21 kwietnia 2019

Przeżywamy dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Wyrażam wdzięczność księdzu Tomaszowi za poświęcony czas i włożone serce w przygotowanie ciemnicy, grobu i oprawy liturgicznej. Wdzięcznością ogarniam wszystkich, którzy w tej pracy go wspierali. Dziękuję księdzu Jackowi, za wspólną modlitwę. Dziękuję siostrze Jolancie, siostrze Antoni i siostrze Marcelinie. Wyrażam wdzięczność scholii, panu organiście i ministrantom. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich strażaków, asysty w czasie procesji i wszystkich, którzy podjęli trud czuwania oraz uczestnictwa w liturgii. Dziękuję również tym wszystkim, którzy złożyli ofiary materialne na potrzeby naszego kościoła oraz tym, którzy ofiarowali swoją pracę i czas. Bóg zapłać.

Od wtorku Msze święte popołudniowe w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 1800.

Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca 75. Tydzień Miłosierdzia w Kościele w Polsce.

Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Napękowa z domów numer 12B, 13A, 16, 16B, 17B, 18, 19, 20A. Zapraszam w sobotę rano kolejne osoby.

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród gości, krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

93 0.19444704055786