UROCZ. ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018

Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu.

Dzisiaj o godzinie 1730 poświęcenie pól w Woli Jachowej.

We wtorek młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. W imieniu księdza biskupa Jana Piotrowskiego  i własnym bardzo serdeczne dziękuję młodzieży oraz rodzicom za włożony trud, zaangażowanie i wysiłek w przygotowanie i przeżycie tego wydarzenia. Bóg zapłać. Zdjęcia z bierzmowania będą do odbioru w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 800.

W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości.Dziękuję za sprzątanie kościoła przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej rodzicom dzieci klasy II ze Skorzeszyc.

Obecnie dzieci przeżywają tzw. Biały Tydzień, uczestnicząc codziennie w Eucharystii.

We wtorek dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i opiekunami udadzą się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik. Wyjazd o godzinie 630.

Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte o godzinie 700 i 1800.

W czwartek, będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa.

W sobotę w liturgiiwspominamy świętego Filipa Nereusza, kapłana. W sobotę w bazylice katedralnej o godzinie 1000 ksiądz biskup udzieli święceń prezbiteratu. W imieniu diakonów, którzy odbywali u nas praktykę Michała Kacprzyka i Mateusza Parobca zapraszam na tę uroczystość.

Tego dnia obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

W sobotę przypada również szósta rocznica święceń kapłańskich księdza wikariusza Tomasza. Pamiętajmy o nim w modlitwie szczególnie na Mszy świętej o godzinie 1800.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia w Kielcach odbędzie się VI Uwielbienie na Rynku pod hasłem: „To On”. Zapraszamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu. Rozpoczęcie o godzinie 1900.

Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które sprawujemy w naszym kościele codziennie po Mszy świętej popołudniowej.

Zapraszam w sobotę do sprzątania kościoła kolejne osoby z Woli Jachowej.

Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Głos Rozalii”.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

» Archiwum | Pobierz jako PDF