BIERZMOWANIE

bierzmowanie

W naszej parafii do Sakramentu Bierzmowania przystępują
uczniowie klas VIII SP.
Bierzmowanie jest sakramentem, w którym otrzymujemy w szczególny sposób Ducha Świętego.

Warunki, które musi spełnić kandydat do Sakramentu Bierzmowania?
• w każdą niedzielę i wyznaczone święto uczestniczyć we Mszy św. wewnątrz kościoła;
• przystępować do Sakramentu Pokuty;
• sumiennie i aktywnie uczestniczyć w katechezie szkolnej, starannie prowadzić zeszyt z religii;
• zaliczyć w wyznaczonych terminach obowiązujący materiał, tj.: zadane modlitwy i pytania;
• uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych, Roratach, Rekolekcjach Adwentowych i Wielkopostnych, nabożeństwach pasyjnych i nabożeństwach majowych;
• odpowiednio zachowywać się w kościele i na katechezie.

Kto może zostać świadkiem przy Bierzmowaniu?
Świadkami przy Bierzmowaniu mogą być osoby, które przyjęły Sakrament Chrztu, Eucharystii, Bierzmowania i są osobami praktykującymi. Nie mogą być to osoby żyjące niezgodnie z wiarą i nauką Kościoła np. w związku cywilnym, konkubinacie lub niemający nic wspólnego z życiem Kościoła (niepraktykujący, albo praktykujący tylko "od święta").
Świadkowie spoza naszej parafii przedstawiają zaświadczenia swojego księdza proboszcza, iż mogą pełnić tę funkcję.

Wymagane dokumenty:
Dokumentem koniecznym do dopuszczenia do Sakramentu Bierzmowania jest skrócony akt chrztu (ewentualnie pamiątka chrztu).
W przypadku osób spoza parafii (według aktualnego miejsca zamieszkania – nie zameldowania), konieczna jest zgoda własnego proboszcza na udzielenie sakramentu poza parafią zamieszkania.

Wykaz potrzebnych dokumentów:

• metryka chrztu
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji
  • w przypadku osób starszych świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.

PRZYGOTOWANIE DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

(NA SPOTKANIA KANDYDACI PRZYNOSZĄ PISMO ŚWIĘTE)

SPOTKANIA:

Najbliższe spotkanie kandydatów do bierzmowania:

piątek - 27 maja 2022 roku, po Mszy świętej o godzinie 18.00.

sobota - 28 maja 2022 roku, po Mszy świętej o godzinie 18.00.

wtorek - 31 maja 2022 roku, po Mszy świętej o godzinie 18.00.

środa - 1 czerwca 2022 roku, po Mszy świętej o godzinie 18.00.

czwartek - 2 czerwca 2022 roku, po Mszy świętej o godzinie 18.00.

sobota - 4 czerwca 2022 roku, po Mszy świętej o godzinie 18.00.

wtorek - 7 czerwca 2022 roku, po Mszy świętej o godzinie 18.00.

środa - 8 czerwca 2022 roku, po Mszy świętej o godzinie 18.00.

NA WSZYSTKICH SPOTKANIACH OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZED PRZYJĘCIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA ODBĘDZIE SIĘ 9 CZERWCA 2022r. W NASTĘPUJĄCYM PORZĄDKU:

godz. 16.00 - Napęków;

godz. 16.30 - Smyków, Sieraków;