23 czerwca 2022

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA 2022

W czwartek, 23 czerwca 2022 r. zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała.  Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz. Wraz z nim koncelebrowali ks. Tomasz Siemieniec, ks. Andrzej Barwiński oraz ks. Sebastian Flak.

Po Komunii św. wyszliśmy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Skorzeszyc. Przy każdym ołtarzu została odczytana Ewangelia oraz udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

W procesji wzięli udział Rycerze Kolumba, Panie niosące feretrony, dzieci sypiące kwiaty, ministranci oraz licznie zebrani parafianie.

Po komuni zostały poświęcone wianki przyniesione przez wiernych.

Dzieci na zakończenie Oktawy otrzymały przy wyjściu z kościoła cukierki.

102 0.083648204803467