16 czerwca 2022

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA - 2022

W czwartek, 16 czerwca 2022 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Proboszcz. Wraz z nim koncelebrowali ks.Tomasz, ks. Andrzej, ks. Michał oraz ks. Sebastian.

Homilię wygłosił ks. Michał.

Po Komunii św. wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Skorzeszyc.

Przy każdym ołtarzu została odśpiewana Ewangelia i udzielono błogosławieństwa sakramentalnego. Na zakończenie procesji  odśpiewano hymn Te Deum Laudamus.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości: Straży Pożarnej za asystę oraz zabezpieczenie trasy procesji, Rycerzom Kolumba za niesienie baldachimu oraz nagłosinienia, Paniom i Panom za niesienie obrazów, feretronów, chorągwi, różańca, Paniom w regionalnych strojach, dziewczynkom I-Komunijnym za sypanie kwiatów, Paniom Katechetkom, ministrantom, scholii, Panu Organiście i wszystkim, którzy licznie włączyli się w procesję Bożego Ciała – za publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie!

Zachęcamy do obejrzenia nagrania, które mamy nadzieję, pomoże nieco zatrzymać myśli nad tajemnicą obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oraz ukaże w detalach przebieg procesji w dniu uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii.
LINK DO FILMU: