22 maja 2022

NABOŻEŃSTWO DO ŚWIĘTEJ RITY 2022

22. DZIEŃ MIESIĄCA DNIEM ŚW. RITY

W niedzielę, 22 maja po Mszy Świętej o godzinie 16.00, jak każdego 22 dnia miesiąca oddaliśmy cześć wielkiej patronce od spraw trudnych i beznadziejnych św. Ricie z Cascii. Podczas nabożeństwa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w bliskości relikwii św. Rity odczytaliśmy prośby za Jej wstawiennictwem. Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy róże oraz cudowny olej św. Rity.

To właśnie na pamiątkę „cudu róży” do dziś 22 maja każdego roku poświęca się tzw. Róże św. Rity. Kwiaty te mają być znakiem duchowej bliskości świętej patronki od spraw trudnych. Pozostawia się je dla siebie lub przekazuje osobom doświadczających życiowych przeciwności.

Olej Świętej Rity to olej różany. Olej ten ma na celu wzmocnienie ciała i duszy. Namaszczenie czoła z wiarą pozwala na uwolnienie od cierpienia, chorób i zasadzek nieprzyjaciół i złego ducha.

Serdecznie zapraszamy na kolejne nabożeństwa każdego 22 dnia miesiąca, podczas Mszy Świętej wieczornej.

Modlitwa za pielgrzymów
„Wszechmogący, Miłosierny Boże. Ty sam wybrałeś to święte miejsce modlitwy, w którym otaczasz opieką swój lud pielgrzymujący do Ciebie. Dałeś mu za przewodniczkę św. Ritę, która zwycięsko przeszła przez wszystkie trudy życia i raduje się dzisiaj chwałą Nieba. Niech Twój Święty Duch umacnia wszystkich, którzy za jej przykładem będą zgłębiać tajemnicę krzyża, aby wytrwali w wierze i nie utracili nadziei. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen”.

ŚWIĘTA RITO MÓDL SIĘ ZA NAMI

102 0.085551977157593