9 stycznia 2022

KONCERT KOLĘD 2022

W NASZYM KOŚCIELE W NIEDZIELĘ 9.01.2022r. PO MSZY O GODZINIE 16.00 ODBYŁ SIĘ KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU KAMERALNEGO "FERMATA"

Chór Kameralny „Fermata” powstał w styczniu 1998 roku. Jego założycielką jest Ewa Robak. W skład zespołu wchodzą głównie absolwenci i studenci Wydziału Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach.

Repertuar chóru jest różnorodny - od kolęd i utworów sakralnych, poprzez polskie pieśni patriotyczne do pereł świeckiej muzyki wokalnej wszystkich epok. Szczególne miejsce w repertuarze chóru zajmują pieśni negro spirituals i gospel.