6 stycznia 2022

VI ORSZAK TRZECH KRÓLI

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2022 r. po Mszy świętej o godzinie 10.00 przez naszą parafię po raz  szósty przeszedł Orszak Trzech Króli. We Mszy świętej oraz w radosnym pochodzie - przy wspólnym śpiewie kolęd - uczestniczyło kilkaset osób. Uczestnicy mieli na głowach założone korony i śpiewniki z kolędami w ręku.

Przed Mszą św. rozdawane były kolorowe korony oraz śpiewniki z kolędami.

Po zakończeniu pochodu zebrani przed kościołem otrzymali specjalne wydanie gazety misyjnej podarowane przez Fundację Orszak Trzech Króli.

Na zakończenie każdej Mszy świętej dokonano poświęcenia wody, kredy i kadzidła. Jak co roku każdy mógł zabrać do domu poświęconą kredę, kadzidło oraz wodę.