28 grudnia 2021

ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW - BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI 2021

We wtorek, 28 grudnia 2021 roku, w Święto Świętych Młodzianków po Mszy św. o godz. 17.00 miało miejsce błogosławieństwo małych dzieci.

Święci Młodziankowie Męczennicy, to dzieci które zostały zamordowane w Betlejem i okolicy na rozkaz króla Heroda..

Czczeni jako flores martyrum - pierwiosnki męczeństwa, Młodziankowie nie złożyli świadomie swojego życia za Chrystusa, ale niewątpliwie oddali je z Jego powodu. Zatriumfowali nad światem i zyskali koronę męczeństwa nie doświadczywszy zła tego świata, pokus ciała i podszeptów szatana.
 W Padwie, w bazylice św. Justyny, a także w kilkunastu innych kościołach, można oglądać "relikwie" Młodzianków. Są one oczywiście nieprawdziwe, ale dowodzą, jak wielki w historii Kościoła był kult Świętych Młodzianków.
Święci Młodziankowie są uważani za patronów chórów kościelnych.