1 listopada 2021

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2021

W poniedziałek, 1 listopada 2021 r. wraz z całym Kościołem przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Tego dnia oddajemy cześć wszystkim tym, którzy weszli już do chwały niebieskiej. Tym, których znamy, którzy zostali oficjalnie wyniesieni na ołtarze przez Kościół, ale także wielką rzeszę nieznanych świętych, którzy osiągnęli już chwałę nieba.

O godz. 11.00 sprzed bramy cmentarnej wyruszyła procesja do pięciu stacji, którą poprowadził ks. Proboszcz.

O godz. 11.30 przy ołtarzu polowym była sprawowana Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz.
Homilię wygłosił ks. Wikariusz.