26 września 2021

WPROWADZENIE NA URZĄD I ZAPRZYSIĘŻENIE OFICERÓW RADY 17786 im. LUDWIKA I ZELII MARTIN

WPROWADZENIE NA URZĄD I ZAPRZYSIĘŻENIE OFICERÓW RADY 17786 im. świętych LUDWIKA I ZELII MARTIN

26 września 2021 roku w parafialnej świątyni odbyła się uroczystość zaprzysiężenia i nominacje oficerskie Rycerzy Kolumba, którzy będą tworzyć Radę nr. 17786. Radzie patronują święci Ludwik i Zelia Matin.

Po Mszy św. o godz. 12.00 nastąpiła uroczystość zaprzysiężenia. Prowadził ją br. Dariusz Wolniak. Na wstępie prowadzący pozdrowił zebranych w imieniu najwyższych władz Zakonu i poprosił ks. Proboszcza o modlitwę w intencji obejmujących funkcje w Radzie Zakonu. Potem ks. Proboszcz pobłogosławił i poświęcił insygnia oficerskie, po czym nastąpiła uroczystość powoływania wybranych członków Rady Rycerzy Kolumba do pełnienie poszczególnych urzędów.