4 września 2021

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA - 2021

Odpust - Św. Rozalii

Dnia 4 września  2021 w naszej parafii obchodziliśmy Uroczystość Odpustową św. Rozalii patronki naszej parafii. Suma odpustowa  odbyła się o godz. 12.00, Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. kanclerz Adam Perz.
     Po Mszy świętej odbyła się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, w której uczestniczyli księża z naszego Dekanatu,siostry zakonne, ministranci, członkowie Róż Żywego Różańca naszej parafii, dziewczynki sypiące kwiatki, strażacy, Rycerze Kolumba oraz licznie zgromadzeni wierni.
     Po komuni ks. proboszcz  podziękował ks. kanclerzowi za jego dzisiejszą posługę przy ołtarzu, przybyłym kapłanom i wszystkim obecnym na Uroczystej Mszy św. odpustowej za obecność.

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.