2 lipca 2021

NOWI RYCERZE KOLUMBA W NASZEJ PARAFII

W piątek, 2 lipca 2021 r. w naszej parafii odbyła się ceremonia przyjęcia czterech nowych członków do Bractwa Rycerzy Kolumba.

Przyjęcie poprzedziła Msza św. sprawowana przez ks. proboszcza.

Podczas homilii ks. Sebastian  powiedział do Rycerzy Kolumba :

"Miłość Boga jest niezmierzona. I w tej miłości przychodzi do najuboższych, do nas, których serca są niejednokrotnie zranione, poszarpane, i mówi: “Pójdź za Mną”, a Jego miłość zaczyna leczyć nasze wnętrze. Jaką odpowiedź dam Bogu, gdy dzisiaj pochyli się nade mną i wypowie swoje pełne łagodności i miłości “Pójdź za Mną”? Czy zawaham się?"

Obecnie Rycerze Kolumba liczą ponad 2 miliony członków zrzeszonych w 15 tysiącach rad lokalnych zlokalizowanych w kilkunastu krajach na całym świecie.

Serce i duszę Zakonu możemy odnaleźć w radach lokalnych, gdzie zwykli ludzie współpracują ze sobą, aby realizować niezwykłe dzieła na rzecz Kościoła i społeczności poprzez programy zawarte w modelu Wiara przez Uczynki.

Wraz z Zakonem opartym na zasadach Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa, ks. McGivney wyzwolił łaskę realizacji dobrych dzieł dla kolejnych pokoleń, a dzisiejsi Rycerze kontynuują realizację jego dziedzictwa budowy lepszego świata.

102 0.072949886322021