21 marca 2021

ŚLUBOWANIE RYCERZY KOLUMBA

W niedzielę  21 Marca  po Mszy Św. o godzinie 16.00 została utworzona parafialna wspólnota Rycerzy Kolumba. Każdy z członków składał uroczyste ślubowanie zgodnie ze swoim zadaniem we wspólnocie. Nasza wspólnota obecnie liczy 13 Rycerzy Kolumba. VIVAT JEZUS!!

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA ZAKONU RYCERZY KOLUMBA

Naczelnymi zasadami zakonu są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Każdej z tych cnót poświęcony jest stopień przynależności do bractwa.

Kamieniem węgielnym działalności Zakonu Rycerzy Kolumba jest jego wierność Kościołowi Katolickiemu i jego misji. także zaangażowanie społeczne, w duchu wartości chrześcijańskich, jest wyróżniająca cecha braci, którzy swoje talenty i czas poświęcają służbie Kościołowi, lokalnej wspólnocie, rodzinie, młodzieży i braciom Rycerzom. Zakon działa również na polu charytatywnym. Występuje w obronie życia od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci.

Jednym także z głównych celów jest wspieranie powołań kapłańskich i zakonnych.

KTO  MOŻE  ZOSTAĆ RYCERZEM  KOLUMBA?

Rycerzem Kolumba może zostać mężczyzna, który ukończył 18 lat. Jest głęboko wierzącym i praktykującym członkiem Kościoła rzymsko-katolickiego. Czuje wewnętrzną potrzebę pomocy bliźnim i pogłębienia swojej wiary. Ten, który zostanie zaproszony przez innego Rycerza lub dostarczy zaświadczenie od proboszcza swojej parafii potwierdzające, że jest praktykującym katolikiem.