27 kwietnia 2020

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE S. WERONIKI MOCHOCKIEJ

W poniedziałek, 27 kwietnia 2020 r. odbyły się uroczystości pogrzebowe s. Marii Weroniki MOCHOCKIEJ od Świętej Rodziny - naszej Rodaczki, pochodzącej ze Smykowa.

Trumna z ciałem s. Marii Weroniki została przywieziona do kościoła pw. św. Rozalii w Skorzeszycach, kilka minut po godz. 13.00 Po modlitwach przed kościołem, została wprowadzona do wnętrza kościoła. Tej stacji przewodniczył ks. Proboszcz.

O godz. 13.30  ks. dr Tomasz Siemieniec poprowadził modlitwę różańcową w intencji Zmarłej.

Mszy św. pogrzebowej o godz. 14.00 przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowało kilkunastu prezbiterów: ks. Jan Tusień - proboszcz par. św. Wojciecha w Kielcach, ks. Marek Czarnota - proboszcz par. Ducha Świętego w Kielcach, ks. Adam Perz - Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach, ks. Wiesław Chęcina - proboszcz w Kluczewsku, ks. Andrzej Jankoski - proboszcz w Działoszycach, ks. Rafał Gudwański - Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Rabce Zdroju, ks. Robert Woszczycki - wikariusz Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku Zdroj, ks. Marcin Rokita- Ekonom Kurii Diecezjalnej w Kiecach, ks. Mariusz Rak - sekretarz Biskupa Kieleckiego, ks. Andrzej Uciecha - były kapelan Sióstr Jadwiżanek (diec. katowicka), ks. Tomasz Siemieniec - wykładowca WSD w Kiecach, ks. Włodzimierz Jastrząb - proboszcz par. Skorzeszyce oraz ks. Prałat Tomasz Rusiecki - Wikariusz Biskupi do Spraw Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, który wygłosił homilię.

We Mszy św. uczestniczyły także Współsiostry  posługujące na terenie naszej parafii oraz s. Przełożona Prowincjalna Rafaela Adamuszek.

Na zakończenie Mszy św. słowa podziękowania skierował  ks. Proboszcz.

Po ostatnim pożegnaniu ciało s. Marii Weroniki przewieziono w kondukcie żałobnym na parafialny cmentarz, gdzie spoczęła w grobie obok swoich Rodziców.

HOMILIA POGRZEBOWA

NEKROLOG S. WERONIKI