25 marca 2020

ZABIŁY WSZYSTKIE DZWONY

We wtorek, 25 marca 2020 r., w południe przy biciu dzwonów nasi księża odmówili modlitwę „Anioł Pański”  w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Jest to odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę w południe tego dnia.

„Serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony” – napisał w komunikacie przewodniczący Episkopatu Polski.

Niech wierni łączą się w tym czasie ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy. Została też przesłana propozycja następującej modlitwy do odmówienia:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny,
który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna
jako lekarza dusz i ciał,
spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku
w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły,
zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych,
pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom,
pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym
żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

99 0.18395209312439