7 marca 2020

PIELGRZYMOWALIŚMY DO KRAKOWA I KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

W sobotę, 7 marca 2020 r. 58 osobową grupą parafian udaliśmy się na Pielgrzymkę do Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pierwszym miejscem, które nawiedziliśmy było Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Tam m.in. pomodliliśmy się przy relikwiach Papieża w Kaplicy Kapłańskiej. Następnie przeszliśmy do "górnego" kościoła, gdzie zobaczyliśmy piękne mozaiki oraz repliki miejsc związanych z Ziemią Świętą: Boży Grób, Grotę Zwiastowania i Bożego Narodzenia. Mogliśmy także zobaczyć sutannę św. Jana Pawła II z dnia zamachu na Jego życie 13 maja 1981 r. w Rzymie na Placu św. Piotra.

Później udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, by tam o godz. 13.00 uczestniczyć we Mszy Świętej, po której zjedliśmy obiad.

Ostatnim punktem naszej Pielgrzymki był udział w Misterium Męki Pańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego. W Misterium uczestniczyliśmy o godz. 16.30.

W godz. wieczornych powrócilimy do Skorzeszyc.