26 lutego 2020

ROZPOCZĘLIŚMY WIELKI POST

W Środę Popielcową, 26 lutego 2020 r. wraz z całym Kościołem rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu.

W czasie Mszy św. dokonuje się obrzędu posypania głów popiołem. Słyszymy wówczas słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz”

Środa Popielcowa to dzień, który ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.

W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
– Droga Krzyżowa:
dla dzieci w każdą środę o godz. 16.30
* dla dorosłych w każdy piątek o godz. 16.30;
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.30.

99 0.16191220283508