5 lutego 2020

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE ŚP. KS. PRAŁATA HENRYKA WĘGRZYNA

W środę, 5 lutego 2020 r. odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. Prałata Henryka Węgrzyna - byłego proboszcza parafii Skorzeszyce.

Msza św. żałobna pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka została odprawiona o godz. 10.00 w kaplicy Domu Księży Emerytów w Kielcach.

Następnie trumna z ciałem ks. Henryka została przewieziona do kościoła pw. św. Rozalii w Skorzeszycach, gdzie kilka minut przed godz. 12.00 została wprowadzona do wnętrza kościoła. Tej stacji przewodniczył obecny proboszcz - ks. Jastrząb.

O godz. 12.00 schola parafialna poprowadziła Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie ks. dr Tomasz Siemieniec poprowadził modlitwę różańcową w intencji Zmarłego.

Mszy św. pogrzebowej o godz. 13.00 przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowało kilkudziesięciu prezbiterów.
Po Komunii św. śp. ks. Prałata pożegnali przedstawiciele parafii, władz samorządowych oraz były proboszcz parafii Daleszyce - ks. Franciszek Berak.

Słowa podziękowania skierował także ks. proboszcz Włodzimierz.

Po ostatnim pożegnaniu ciało ks. Henryka Węgrzyna odprowadzono w kondukcie żałobnym na parafialny cmentarz, gdzie spoczął w grobie obok innych zmarłych księży.