6 stycznia 2020

CZWARTY ORSZAK TRZECH KRÓLI

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 r. po Mszy św. o godz. 10.00 przez naszą parafię po raz czwarty przeszedł Orszak Trzech Króli. We Mszy św. oraz w radosnym pochodzie - przy wspólnym śpiewie kolęd - uczestniczyło kilkaset osób. Uczestnicy mieli na głowach założone korony i śpiewniki z kolędami w ręku.

Przed Mszą św. rozdawane były kolorowe korony oraz śpiewniki z kolędami.

Orszak poprowadzili Trzej Królowie, w których role wcielili się: Patryk Damian – jako król Kacper, Jakub Ozga – jako król Melchior i Antoni Cedro – jako król Baltazar. Oczywiście nie zabrakło także kolorowo ubranych dzieci, które były przebrane za królów, aniołków, pastuszków.

Po zakończeniu pochodu zebrani przed kościołem otrzymali specjalne wydanie gazety misyjnej podarowane przez Fundację Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli jest organizowany w tym roku w Polsce po raz 12. Co roku kolejne miasta i wioski przyłączają się do tej inicjatywy. W tym roku zgłoszonych zostało prawie 900 miejscowości.

Na zakończenie każdej Mszy św. dokonano poświęcenia wody, kredy i kadzidła. Jak co roku każdy mógł zabrać do domu "działkę" z kredą i kadzidłem oraz butelkę poświęconej wody. W tym roku przygotowano prawie 3.000 "działek".

ZOBACZ FILM

99 0.19703197479248