11 listopada 2019

MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY - 11 LISTOPADA 2019

W poniedziałek, 11 listopada 2019 r. w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości o godz. 10.00 była sprawowana w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. Proboszcz.

Msza św. rozpoczęła się od śpiewu pieśni Z dawna Polski Tyś Królową Maryjo. Nastniępnie odśpiewano Hymn Polski.

Po zakończeniu Eucharystii wszyscy udali się przed pomnik upamiętniający ofiary niemieckich zbrodni, pomordowanych w sierpniu 1944 roku mieszkańców Skorzeszyc. Tam odbył się Apel Poległych. Po nim złożono kwiaty i zapalono znicze.