1 listopada 2019

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 2019

W piątek, 1 listopada 2019 r. wraz z całym Kościołem przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Tego dnia oddajemy cześć wszystkim tym, którzy weszli już do chwały niebieskiej. Tym, których znamy, którzy zostali oficjalnie wyniesieni na ołtarze przez Kościół, ale także wielką rzeszę nieznanych świętych, którzy osiągnęli już chwałę nieba.

O godz. 11.00 sprzed bramy cmentarnej wyruszyła procesja do pięciu stacji, którą poprowadził ks. Proboszcz.

O godz. 11.30 przy ołtarzu polowym była sprawowana Msza św., której przewodniczył ks. Tomasz Siemieniec. Wraz z nim koncelebrowali ks. Proboszcz, ks. Jacek Iwan, ks. Wojciech Skorupa i ks. Tomasz Kaczówka.
Homilię wygłosił ks. Proboszcz.

99 0.19860100746155