31 października 2019

NOC ŚWIĘTYCH - 2019

W czwartek, 31 października 2019 r., w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 19.30 rozpoczęła się w naszym kościele Noc Świętych – czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych.

Nabożeństwo rozpoczęło się w ciemnym kościele. Do kościoła zostały wniesione relikwie świętych i błogosławionych: św. Rozalii, bł. Karolini Kózkówny, św. Rity, św. Jana Pawła II, bł. ks. Michała Sopoćko, śś. Ludwika i Zelii Martin, bł. Jerzego Matulewicza, św. Rafała Kalinowskiego, bł. Marii Luizy Merkert, śś. Hiacynty i Franciszka, św. Andrzeja Boboli. Przy każdym Świętym odczytywany był krótki życiorys. Po wniesieniu wszystkich relikwiarzy został wniesiony Najświętszy Sakrament.

Po ustawieniu monstrancji z Najświętszym Sakramentem w otoczeniu relikwiarzy rozpoczęła się adoracja. Proszono w niej o łaskę świętości.

Następnie przyzywano wstawiennictwa Świętych w Litanii do Wszystkich Świętych.

Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem wszyscy zebrani oddali cześć wszystkim relikwiom poprzez ich ucałowanie.

Następnie rostrzygnięto konkurs na najładnieszy strój Świętego Patrona.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do naszego kościoła na Noc Świętych. Szczególnie dziękujemy scholi i młodzieży za pomoc w przygotowaniu czuwania, a także dzieciom, które wcieliły się w postacie Świętych Patronów.