21 września 2019

MINISTRANCI NA XIX DIECEZJALNYM DNIU MINISTRANTA

W sobotę, 21 września 2019 r. 30 ministrantów z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem uczestniczyło w XIX Diecezjalnym Dniu Ministranta, który odbył się w Centrum Nauki Leonardo da Vinci koło Chęcin.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Piotrowski. Mówił w niej, że "wierność służbie ministranckiej i lektorskiej, wzajemny szacunek, jedność i pokój serca to cnoty potrzebne wspólnocie i każdemu z was z osobna. Bycie członkiem liturgicznej służby ołtarza: ministrantem, lektorem, czy ceremoniarzem to wielkie wyzwanie. Nie wszyscy może mają na tyle odwagi, a może lepiej powiedzieć: nie mają jeszcze takiej wiary, aby poprzez posługę być świadkiem Jezusa we wspólnocie Kościoła. Pewnie każdy z was wie i wszyscy, którzy wam towarzyszą, że ciągle trzeba pracy nad sobą, bo nikt nie rodzi się ministrantem, ani lektorem, kapłanem, ani lekarzem czy policjantem. Do tego trzeba się po prostu przygotować".

Po homilii bp Piotrowski dokonał obrzędu błogosławieństwa.

Po Mszy Świętej był czas na wspólną zabawę i śpiew oraz zwiedzanie i korzystanie z przygotownych atrakcji.