8 września 2019

PIELGRZYMOWALIŚMY NA ŚWIĘTY KRZYŻ - 2019

W niedzielę, 08 września 2019 r., tradycją lat ubiegłych o godzinie 6.15 wyruszyła z naszej parafii piesza pielgrzymka na Święty Krzyż. Wzięło w niej udział 78 parafian wraz z ks. Tomaszem. W tym roku pielgrzymowaliśmy w deszczu.

Na czas pielgrzymowania ks. Proboszcz udzielił wszystkim pątnikom specjalnego błogosławieństwa oraz pokropił wodą święconą.

Przez cały czas pielgrzymowania towarzyszył nam radiowóz Policji, dbający o nasze bezpieczeństwo.

Przy Trzech Krzyżach dołączyło do grupy wielu parafian, którzy weszli z nami do Sanktuarium.

O godz. 12.00  uczestniczyliśmy w uroczystej Sumie Odustowej Bazylice na Świętym Krzyżu, której przewodniczył i homilię wygłosił bp. włocławski Wiesław Mering.

Po zakończeniu Eucharystii udaliśmy się w drogę powrotną autokarem.