5 września 2019

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA - 2019

W środę, 04 września 2019 r. przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową ku czci świętej Rozalii. Uroczystej sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił biskup Marian Florczyk. Uroczysrość Odpustowa zbiegła się z 85 rocznicą istnienia naszej parafii oraz 10 rocznicą konsekracji kościoła.

Wraz z nim koncelebrowali księża goście: ks. Prałat Henryk Węgrzyn - poprzedni proboszcz, ks. Tadeusz Cudzik - dziekan i proboszcz z Daleszyc, nasz rodak ks. Bogdan Pasisz - proboszcz z Pałecznicy, ks. Jan Wojtyna - proboszcz z Bielin, ks. Andrzej Dudzic - proboszcz z Huty Nowej, ks. Tomasz Baranowski - proboszcz z Cisowa, ks. Jacek Iwan - dyrektor Domu Rekolekcyjnego, ks. Tomasz Siemieniec - wykładowca WSD w Kielcach, ks. Włodzimierz Jastrząb - proboszcz oraz ks. Tomasz Kaczówka - wikariusz. Obecni byli także inni księża z dekanatu, którzy pełnili posługę w konfesjonale oraz ks. dr Grzegorz Jędrzejczyk - kapelan ks. biskupa.

Na początku Mszy św. ks. proboszcz przywitał wszystkich zebranych i wyraził radość z obecności na dzisiejszych uroczystościach.

W homilii biskup Florczyk mówił o wspólnocie, jaką tworzy nasza parafia. Przypomniał dzieje powstawania naszej parafii oraz pierwszego proboszcza ks. Walerego Kozłowskiego, a także budowniczego obecnego kościoła ks. prałata Henryka Węgrzyna.

Po homilii ks. biskup poświęcił odnowioną figurę Michała Archanioła z pierwszego kościoła oraz dwie tablice upamiętniające pierwszego proboszcza ks. Walerego Kozłowskiego oraz ks. prałata Henryka Węgrzyna.

Po Komunii św. ks. proboszcz podziękował zebranym za wspólny czas modlitwy.

Następnie wystawiono Naświętszy Sakrament i rozpoczęła się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na jej zakończenie odśpiewano hymn Te Deum laudamus. Odmówiono także modlitwy do św. Rozalii.

Po błogosławieństwie każdy mógł ucałować relikwie św. Rozalii.

99 0.18919515609741