14 kwietnia 2019

NIEDZIELA PALMOWA 2019

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 r. rozpoczęliśmy obchody WielkiegoTygodnia. W liturgii tego dnia wspominamy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem.

Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie.

Podczas każdej Mszy św. poświęciliśmy gałązki i palmy oraz wysłuchiwaliśmy opis Męki Pana Jezusa  – w tym roku wg św. Łukasza.

Uroczyste poświęcenie palm miało miejsce w przed Mszą św. o godz. 10.00. Wszyscy zebrani przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem wysłuchali fragmentu Ewangelii mówiącego o uroczystym wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Następnie rozpoczęła się procesja z palmami wokół kościoła.

Po Mszy św. odbył się KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły w nim udział. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodką nagrodę.