31 marca 2019

ZAKOŃCZYLIŚMY REKOLEKCJE WIELOPOSTNE

W dniach od 29 do 31 marca 2019 r. przeżywaliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosił ks. dr Michał Klementowicz - adiunkt Katedry Homiletyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz wykładowca Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Piątek przeżywaliśmy pod hasłem: WEZWANI DO JEDNOŚCI Z OJCEM. Rozważaliśmy słowa zaczerpnięte z Ewangelii świętego Marka: „Shema Izrael” .
W ten dzień wpisało się nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu: 24h dla Pana.

Sobotę, dzień spowiedzi świętej przeżywaliśmy pod hasłem: ULECZENI Z PYCHY W DRODZE DO OJCA. Zatrzymaliśmy się nad Ewangelią świętego Łukasza. Rekolecjonista skupił się na scenie ukazanej w perykopie ewangelicznej przewidzianej na ten dzień mówiącej o faryzeuszu i celniku, którzy przybyli do świątyni, aby się modlić. Mówca rozwinął temat ludzkiej pychy.
W ten dzień wpisał się obrzęd namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo lourdzkie osób chorych i starszych.

Niedzielę przeżywaliśmy pod hasłem: ROZRADOWANI SPOTKANIEM Z OJCEM. W ostatni dzień ćwiczeń duchowych rozważaliśmy przypowieść o Synu marnotrawnym z Ewangelii świętego Łukasza. Rekolekcjonista mówił o apostazji cichej i codziennej.
W ten dzień wpisało się nabożeństwo Gorzkich Żali i kazanie pasyjne.