23 marca 2019

PIELGRZYMOWALIŚMY SZLAKIEM ŚW. STANISŁAWA BM

W sobotę, 23 marca 2019 r. 80 osobową grupą parafian udaliśmy się na Pielgrzymkę do Krakowa szlakiem św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Pierwszym punktem naszej Pielgrzymki była Katedra na Wawelu. Tam m.in. pomodliliśmy się przy sarkofagu, w którym spoczywa św. Stanisław, następnie przeszliśmy przez całą Katedrę. Po wyjściu z niej udaliśmy się do Krypty pod Srebrnymi Dzwonami, gdzie znajduje się sarkofag Pary Prezydenckiej i marszałka Józefa Piłsudskiego.

Później udaliśmy się w kierunku ul. Franciszkańskiej 3, by obejrzeć Okno Papieskie z nową mozaiką przedstawiającą Ojca Świętego Jana Pawła II. Stamtąd przeszliśmy na Rynek Krakowski do Bazyliki Mariackiej. O godz. 12.00 wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej. Następnie był czas wolny.

Punktem kulminacyjnym naszej Pielgrzymki był udział w Misterium Męki Pańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego. W Misterium uczestniczyliśmy o godz. 14.00.

Następnie udaliśmy się do Bazyliki Mniejszej św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa ze Szczepanowa na Skałce, gdzie zwiedziliśmy Kryptę Zasłużonych, uczestniczyliśmy we Mszy św. i wysłuchaliśmy historii tego miejsca opowiedzianej przez o. Paulina.

W godz. wieczornych powrócilimy do Skorzeszyc.