6 marca 2019

ROZPOCZĘLIŚMY WIELKI POST

W Środę Popielcową, 6 marca 2019 r. wraz z całym Kościołem rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu.

W czasie Mszy św. dokonuje się obrzędu posypania głów popiołem. Słyszymy wówczas słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz”. Popiół jest przygotowywany z gałązek palm lub innych drzew poświęconych w poprzednim roku podczas Niedzieli Palmowej. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem pokuty.

Środa Popielcowa to dzień, który ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.

W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.30.

99 0.20554208755493