6 stycznia 2019

TRZECI ORSZAK TRZECH KRÓLI

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r. po Mszy św. o godz. 10.00 przez naszą parafię po raz trzeci przeszedł Orszak Trzech Króli. We Mszy św. oraz w radosnym pochodzie - przy wspólnym śpiewie kolęd - uczestniczyło kilkaset osób. Uczestnicy mieli na głowach założone korony i śpiewniki z kolędami w ręku.

Przed Mszą św. rozdawane były kolorowe korony oraz śpiewniki z kolędami.

Orszak poprowadzili Trzej Królowie, w których role wcielili się: Artur Mazurczak – jako król Kacper, Filip Białogoński – jako król Melchior i Antoni Cedro – jako król Baltazar. Oczywiście nie zabrakło także kolorowo ubranych dzieci, które były przebrane za królów, aniołków, pastuszków.

Po zakończeniu pochodu zebrani przed kościołem otrzymali specjalne wydanie gazety misyjnej podarowane przez Fundację Orszak Trzech Króli. Dzieci otrzymały cukierki.

Orszak Trzech Króli jest organizowany w tym roku w Polsce po raz 11. Co roku kolejne miasta i wioski przyłączają się do tej inicjatywy. W tym roku zgłoszonych zostało ponad 720 miejscowości.

Na zakończenie każdej Mszy św. dokonano poświęcenia wody, kredy i kadzidła. Jak co roku każdy mógł zabrać do domu "działkę" z kredą i kadzidłem. W tym roku przygotowano ich ponad 1.500 sztuk.