31 grudnia 2018

ZAKOŃCZYLIŚMY ROK PAŃSKI 2018

31 grudnia – w ostatni dzień roku kalendarzowego 2018, podczas Mszy św. o godz. 17.00 dziękowaliśmy Panu Boga za miniony rok. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz.

Po Komunii św. miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

Dziękczynienie skaładaliśmy za 15 zawartych związków małżeńskich w naszej parafii, Za 48 młodych ludzi, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i stali się dojrzałymi chrześcijanami. Wyraziliśmy wdzięczność Bogu w Trójcy Jedynemu za sakrament chrztu świętego, który przyjęło 55 dzieci, za 35 dzieci, które w tym roku poraz pierwszy przystąpiły do I Komunii świętej. Dziękowaliśmy także za 44 osoby, które Pan powoład do siebie i prosiliśmy dla nich o radość życia wiecznego.

Przepraszaliśmy za grzechy niewiary, za zaniedbanie chrześcijańskie, grzech pychy, rozbite rodziny, niwierności małżeńskie, grzech kłamstwa, obmowy, oczerniania.

Prosiliśmy także, aby nowy rok był czasem wzrastania w świętości, abyśmy miłowali Boga i ludzi.

Na zakończenie nabożeństwa odśpiewano hymn Te Deum Laudamus.