6 grudnia 2018

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W KOŚCIELE W SKORZESZYCACH

W czwartek, 6 grudnia 2018 r. po Mszy św. roratniej o godz. 17.00 do naszego kościoła przybył oczekiwany przez wszystkie dzieci i nie tylko św. Mikołaj. Rozdał On rekordową ilość paczek - ponad 170 oraz wiele innych prezentów.

Licznie zgromadzone dzieci od najmłodszych lat, ministranci, schola i młodzież gimnazjalna czekały z utęsknieniem na św. Mikołaja. Przybył On do naszego kościoła i wszedł przez główne drzwi z koszem pełnym cukierków. Św. Mikołaja wszyscy przywitali gromkimi brawami.

Po dotarciu w okolice ołtarza nasz Gość zajął miejsce na specjalnie przygotowanym fotelu i zabrał się do pracy...

Pierwsza w kolejce ustawiła się schola, po niej ministranci i lektorzy.

Później bardzo licznie okrążyły Mikołaja dzieci, których było bardzo dużo obecnych w kościele.

Święty Mikołaj nie zapomniał również o starszych, którzy byli zebrani w kościele. Otrzymali on także słodkie upominki - cukierki.

Nasz Gość był bardzo dobrze przygotowany na spotkanie w naszej parafii ponieważ miał wiele prezentów dla najmłodszych parafian. Każde dziecko po otrzymaniu paczki mogło wylosować również prezent - niespodziankę z wielkiego kosza zawierającego rozmaite upominki.

Spotkanie ze św. Mikołajem trwało ok. godzinę czasu, jedak nikomu się nie dłużyło bo z każdą chwilę otrzymywano więcej prezentów.

Dziękujemy  Wszystkim, którzy wsparli św. Mikołaja ofiarowujac swój dar.

ZAPRSZAMY DO GALERII