31 października 2018

NOC ŚWIĘTYCH 2018

W środę, 31 października 2018 r., w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 19.30 rozpoczęła się w naszym kościele Noc Świętych – czuwanie modlitewne pokazujące powołanie każdego człowieka do świętości.

Nabożeństwo rozpoczęło się w ciemnym kościele. Do kościoła zostały wniesione relikwie świętych i błogosławionych: św. Rozalii, bł. Karolini Kózkówny, św. Rity, św. Jana Pawła II, bł. ks. Michała Sopoćko, śś. Ludwika i Zelii Martin, bł. Jerzego Matulewicza, św. Rafała Kalinowskiego, bł. Marii Luizy Merkert, śś. Hiacynty i Franciszka, św. Andrzeja Boboli. Przy każdym Świętym odczytywany był krótki życiorys. Po wniesieniu wszystkich relikwiarzy został wystawiony Najświętszy Sakrament.

Po ustawieniu monstrancji z Najświętszym Sakramentem w otoczeniu relikwiarzy rozpoczęła się adoracja. Proszono w niej o łaskę świętości.

Następnie przyzywano wstawiennictwa Świętych w Litanii do Wszystkich Świętych.

Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem wszyscy zebrani oddali cześć wszystkim relikwiom poprzez ich ucałowanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do naszego kościoła na Noc Świętych. Szczególnie dziękujemy scholi i młodzieży za pomoc w przygotowaniu czuwania, a także dzieciom, które wcieliły się w postacie świętych.