9 września 2018

PIELGRZYMOWALIŚMY NA ŚWIĘTY KRZYŻ - 2018

W niedzielę, 09 września 2018r., tradycją lat ubiegłych o godzinie 6.15 wyruszyła z naszej parafii piesza pielgrzymka na Święty Krzyż. Wzięło w niej udział 120 parafian wraz z ks. Tomaszem.

Na czas pielgrzymowania ks. Proboszcz udzielił wszystkim pątnikom specjalnego błogosławieństwa oraz pokropił nas wodą święconą.

Przez cały czas pielgrzymowania towarzyszyły nam dwa radiowozy Policji, które dbały o nasze bezpieczeństwo.

O godz. 12.00  uczestniczyliśmy w uroczystej Sumie Odustowej na Błoniach Świętokrzyskich, której przewodniczył i homilię wygłosił abp Wacław Depo - Metropolita Częstochowski.

Po zakończeniu Eucharystii udaliśmy się w drogę powrotną autokarami.