4 września 2018

UCZCILIŚMY ŚWIĘTĄ ROZALIĘ

We wtorek,  04 września 2018 r. przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci świętej Rozalii. Uroczystej sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rafał Gudwański, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Rabce, były wikariusz tutejszej parafii.

Wraz z nim koncelebrowali księża goście: ks. Prałat Henryk Węgrzyn - poprzedni proboszcz, ks. Prałat Jan Kaczmarek, ks. Prałat Franciszek Berak, ks. Kanonik Tadeusz Cudzik - Dziekan, ks. Proboszcz z Cisowa Tomasz Baranowski, ks. Jacek Iwan - dyrektor Domu Rekolekcyjnego, ks. Tomasz Siemieniec - wykładowca WSD w Kielcach, ks. Włodzimierz Jastrząb - proboszcz oraz ks. Tomasz Kaczówka - wikariusz. Obecni byli także inni księża z dekanatu, którzy pełnili posługę w konfesjonale.

Na początku Mszy św. ks. proboszcz przywitał wszystkich zebranych i wyraził radość z obecności na dzisiejszych uroczystościach.

Po Komunii św. ks. proboszcz podziękował zebranym za wspólny czas modlitwy.

Następnie rozpoczęło się wystawienie Naświętszego Sakramentu. zostały odmówione modlitwy do św. Rozalii i rozpoczęła się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na jej zakończenie odśpiewano hymn Te Deum laudamus.

Po błogosławieństwie każdy mógł ucałować relikwie św. Rozalii.