29 marca 2018

WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ - 2018

W Wielki Czwartek, 29 marca 2018 roku uroczystą Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa – jedno wielkie święto „Pascha”. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz w koncelebrze z księdzem Jackiem Iwanem oraz z ks. Tomaszem - wikariuszem.
Przed rozpoczęciem liturgii ministranci, schola oraz p. Aniela złóżyli kapłanom życzenia.
W czasie hymnu „Chwała na wysokości Bogu” dzwoniły wszystkie dzwony i dzwonki, które odtąd zamilkły, aż do Wielkiej Soboty.
W homilii ks. Proboszcz mówił o Eucharystii i Kapłaństwie.
Po kazaniu główny Celebrans w postawie służebnej obmył nogi 12 ministrantom.
W Liturgii Eucharystycznej użyto I Modlitwy Eucharystycznej – tzw. Kanonu rzymskiego, który ma bardzo uroczystą oprawę.

Komunii św. udzielono wszystkim wiernym pod Dwiema Postaciami.

Po Mszy św. Najświętszy Sakrament przeniesiono w uroczystej procesji do Ołtarza Wystawienia – tzw. „Ciemnicy”. Tegorocznej Ciemnicy towarzyszy hasło: „PRZYJACIELU...”.
Na zakończenie ks. Proboszcz dokonał obnażenia ołtarza na znak wyzucia się wszystkiego przez Chrystusa.

99 0.14206695556641