11 marca 2018

ZAKOŃCZYLIŚMY REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach od 09 do 11 marca 2018 r. przeżywaliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosił ks. prof. Witold Janocha z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Prowadził nas przez te dni Śladami Świętego Piotra.

W piątek rozważaliśmy słowa zaczerpnięte z Ewangelii świętego Mateusza: „Czemu zwątpiłeś, małej wiary? (Mt 14,22- 33). Rekolekcjonista zadał pytanie: Kim jestem: pielgrzymem czy turystą?
W ten dzień wpisało się nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu: 24h dla Pana.

W sobotę, dzień spowiedzi świętej zatrzymaliśmy się nad słowami z Ewangelii świętego Łukasza: „Nie znam tego Człowieka (Łk 22,54-62). Rekolecjonista zadał pytanie: Czy mogę spojrzeć Jezusowi w oczy, jaką mam twarz?
W ten dzień wpisał się obrzęd namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo lourdzkie osób chorych i starszych.

W niedzielę, w ostatni dzień ćwiczeń duchowycha rozważaliśmy słowa z Ewangelii świętego Jana: „Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?” (J 21,1-19). Rekolekcjonista zadał pytanie: Jaką miłością kocham Jezusa?
W ten dzień wpisało się nabożeństwo Gorzkich Żali i kazanie pasyjne.