6 stycznia 2018

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2018 r. po Mszy św. o godz. 10.00 ulicami naszej parafii po raz drugi przeszedł Orszak Trzech Króli. We Mszy św. oraz w radosnym pochodzie - przy wspólnym śpiewie kolęd - uczestniczyło ok. 500 osób. Uczestnicy mieli na głowach założone korony.

Przed Mszą św. rozdawane były przy wejściu do kościoła kolorowe korony oraz śpiewniki z kolędami.

Orszak poprowadzili Trzej Królowie, w których role wcielili się: Kamil Kwiatek – jako król Kacper, Kacper Janus – jako król Melchior i Adrian Czaja – jako król Baltazar. Oczywiście nie zabrakło także kolorowo ubranych dzieci, które były przebrane za królów, aniołków, pastuszków.

Po zakończeniu pochodu zebrani przed kościołem otrzymali specjalne wydanie gazety misyjnej podarowane przez Fundację Orszak Trzech Króli. Dzieci otrzymały cukierki.

Orszak Trzech Króli jest organizowany w tym roku w Polsce po raz dziesiąty. Co roku kolejne miasta i wioski przyłączają się do tej inicjatywy. W tym roku zgłoszonych zostało ponad 640 miejscowości.

Na zakończenie każdej Mszy św. dokonano poświęcenia wody, kredy i kadzidła. Jak co roku każdy mógł zabrać do domu "działkę" z kredą i kadzidłem. W tym roku przygotowano ich ponad 1.500 sztuk.