6 grudnia 2017

ŚW. MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ NASZĄ PARAFIĘ

W środę, 6 grudnia 2017 r. po Mszy św. roratniej o godz. 17.00 do naszego kościoła przybył oczekiwany przez wszystkie dzieci i nie tylko św. Mikołaj. Rozdał On rekordową ilość paczek - ponad 150.

Licznie zgromadzone dzieci, ministranci, schola i młodzież gimnazjalna czekały z utęsknieniem na św. Mikołaja. Przybył On do naszego kościoła i wszedł przez główne drzwi w asyście naszych lektorów, którzy kroczyli przed Gościem dzwoniąc dzwonkami.  Św. Mikołaja wszyscy przywitali śpiewem piosenki.

Po dotarciu w okolice ołtarza nasz Gość zajął miejsce na tronie i od razu został otoczony dziećmi.

Pierwsi w kolejce ustawili się ministranci i lektorzy oraz schola.

Później bardzo licznie okrążyły Mikołaja dzieci, których było bardzo wiele obecnych w kościele.

Święty Mikołaj nie zapomniał również o starszych, którzy byli zebrani w kościele. Otrzymali on także słodkie upominki - cukierki.

Nasz Gość był bardzo dobrze przygotowany na spotkanie w Skorzeszycach i miał wiele prezentów dla najmłodszych parafian. Każde dziecko po otrzymaniu paczki mogło wylosować również prezent - niespodziankę z wielkiego kosza

Spotkanie ze św. Mikołajem trwało ok. godz. czasu.

Dziękujemy również Wszystkim, którzy wsparli św. Mikołaja ofiarowujac swój dar.