22 października 2017

DZIEŃ SEMINARYJNY W NASZEJ PARAFII - 2017

W niedzielę, 22 października 2017 roku w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy doroczny Dzień Seminaryjny.

Przez cały dzień wraz z przedstawicielami Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach – alumnami Markiem Zawadzkim z V roku, Filipem Plewą z II roku oraz z  diakonem Mateuszem Parobcem z VI roku modliliśmy się w intencjach naszego Seminarium oraz o liczne i dobre powołania do kapłaństwa – szczególnie z naszej parafii.

O godz. 8.00 swoim świadectwem powołania podzielił się alumn Marek.

O godz. 10.00 gościliśmy ks. dra Pawła Borto - prorektora WSD, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię.

O godz. 12.00 Eucharystii przewodniczył ks. Marceli Frączek - ojciec duchowny kleryków, a homilię wyłosił ks. dr Paweł Borto.

Ostatniej Mszy św. o godz. 16.00 przewodniczył ks. dr Mirosław Kowalski - wykładowca liturgiki. Homilię wygłosił ks dr Tomasz Siemieniec.

Przy wyjściu z Kościoła można było nabyć czasopismo OBECNI z kalendarzem na 2018 rok bogato ilustrowanym oraz płytę z pieśniami maryjnymi nagraną przez scholę semonaryjną.

Dziękujemy księżom profesorom oraz alumnom kieleckiego Seminarium za obecność i wspólną modlitwę.

99 0.1690719127655