W poniedziałek, 04 września 2017 r. przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci świętej Rozalii. Uroczystej sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Michał Klementowicz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Wraz z nim koncelebrowali księża goście: ks. Prałat Henryk Węgrzyn - poprzedni proboszcz, ks. Jan Wojtyna - proboszcz z Bielin, ks. Andrzej Dudzic - proboszcz z Huty Nowej, ks. Grzegorz Przybylski - proboszcz z Kaczyna, ks. Marian Czajka - proboszcz z Ociesęk, ks. Jacek Iwan - dyrektor Domu Rekolekcyjnego, ks. Tomasz Siemieniec - wykładowca WSD w Kielcach, ks. Włodzimierz Jastrząb - proboszcz oraz ks. Tomasz Kaczówka - wikariusz. Obecni byli także inni księża z dekanatu, którzy pełnili posługę w konfesjonale.
Na początku Mszy św. ks. proboszcz przywitał wszystkich zebranych i wyraził radość z obecności na dzisiejszych uroczystościach.
Kaznodzieja mówił: Uczestnicząc we Mszy św. każdy człowiek bierze udział w wydarzeniu Golgoty. To wydarzenie, męki i śmierci Chrystusa jest zbowiązaniem dla człowieka wierzącego. Spotkanie na Golgocie powinno skutkować żywą i autentyczną wiarą. Tymczasem chrześcijaństwo przypomina raczej trudny do przyswojenia pokarm, wydaje się być porysowane i zmatowiałe jak stary, zużyty instrument. W dniu odpustu ku czci św. Rozalii staje ona przed mieszkańcami Skorzeszyc jako świadek wiary, który pokazał autentyczny i radykalny kształt wiary. Niech św. Rozalia będzie dla nas motywacją autentycznej postawy chrześcijańskiego życia. W ten sposób i dzięki temu ofiara Jezusa na Golgocie zostanie w nas ustrzeżona - stanie się naszym osobistym Westerplatte, gdzie człowieczeństwo (słabe i pogmatwane) nabiera niezwykłęgo rysu dzięki trwaniu w bliskości męki Chrystusa.
Po Komunii św. ks. proboszcz podziękował zebranym za wspólny czas modlitwy. Złożył również ks. Prałatowi Henrykowi Węgrzynowi, obchodzącemu w lipcu 80 r. urodzin życzenia. Przedstawiciele młodzieży wręczyli Dostojnemu Jubilatowi kosz z 80 różami.
Następnie rozpoczęło się wystawienie Naświętszego Sakramentu. zostały odmówione modlitwy do św. Rozalii i rozpoczęła się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na jej zakończenie odśpiewano hymn Te Deum laudamus.
Po błogosławieństwie każdy mógł ucałować relikwie św. Rozalii, a przy wyściu z kościoła każdy otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem św. Patronki oraz z modlitwą.