30 kwietnia 2017

NIEDZIELA BIBLIJA W NASZEJ PARAFII

30 kwietnia 2017 rozpoczął się IX Tydzień Biblijny. Wraz z nim po raz pierwszy odbyło się pod hasłem: „Weź i czytaj!” - Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

Przed każdą Mszą św. w naszym kościele miała miejsce Liturgia Słowa.

Rzpoczynała się ona śpiewem hymnu do Ducha Świętego. Przewodniczący liturgii po pozdrowieniu wprowadził wszystkich w to wydarzenie.

Następnie kl. Michał odczytywał fragment z Listu do Galatów. Po nim następował śpiew Psalmu.

W modlitwie powszechnej modliliśmy się za Kościół, duchowieństwo, ludzi młodych i całą parafię. Zwieńczeniem było odmówienie Modlitwy Pańskiej i błogosławieństwo Księgą Ewangelii.

Po każdej Mszy św. miało miejsce rozdawanie „Chleba życia”, czyli pojedynczych fragmentów "Listu do Galatów", by wierni uczestniczący w Eucharystii mogli zabrać je do domu, odszukać zaznaczony tekst we własnym Piśmie Świętym, uważnie przeczytać, rozważyć w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej.

99 0.20385503768921