7 kwietnia 2017

Droga Krzyżowa na Święty Krzyż

W piątek, 07 kwietnia 2017 r. ponad 200 osób z naszej parafii wzięło udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Święty Krzyż.

Rozpoczęła się Ona przy Trzech Krzyżach kilkanaście minut po godz. 18.00. Poprowadził ją ks. Tomasz wraz ze Scholą i młodzieżą, która czytała rozważania do poszczególnych stacji.

Przed godz. 20.00 dotarliśmy do Bazyliki Drzewa Krzyża Świętego, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św.

Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz. Wraz z nim koncelebrowali ks. Jacek Iwan, ks. Tomasz oraz o. Dariusz ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosił homilię.

Po zakończonej Mszy św. oddaliśmy cześć Relikwiom Krzyża Świętego poprzez ucałowanie.

Po godz. 21.00 wróciliśmy ubogaceni duchowo do Skorzeszyc.