6 stycznia 2017

Uroczystość Objawienia Pańskiego - poświęcenie kredy, kadzidła i wody

6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną jako Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. w naszym kościele zostało poświęcone kadzidło, kreda i woda. Każdy z zebranych mógł zabrać po zakończeniu Eucharystii przygotowany specjalnie na dzisiajszą uroczystość woreczek z kadzidłem i kredą oraz poświęconą wodę.

Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania C+M+B oraz aktualny rok. Litery te, wyrażają błogosławieństwo: Niech Chrystus błogosławi mieszkanie! (Christus mansionem benedicat).