6 stycznia 2017

ORSZAK TRZECH KRÓLI W NASZEJ PARAFII

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2017 r. po Mszy św. o godz. 10.00 ulicami naszej parafii po raz pierwszy przeszedł Orszak Trzech Króli. W radosnym pochodzie - przy wspólnym śpiewie kolęd - uczestniczyło ponad 200 osób. Prawie wszyscy mieli na głowach korony.

Przed Mszą św. Trzej Królowie rozdawali przy wejściu do kościoła kolorowe korony.

Przed Orszakiem ks. Tomasz zachęcał do tego, aby pozbyć się wstydu i z radością założyć królewskie korony na głowy. Każdy uczestnik Orszaku otrzymał także specjalny śpiewnik z kolędami oraz naklejkę.

Orszak Trzech Króli poprowadzili: Kamil Kwiatek – jako król Kacper, Seweryn Janus – jako król Melchior i Adrian Czaja – jako król Baltazar. Oczywiście nie zabrakło także kolorowo ubranych dzieci, które wcieliły się w role królów, aniołków, pastuszków.

Orszak Trzech Króli jest organizowany w tym roku w Polsce po raz dziewiąty. Co roku kolejne miasta i wioski przyłączają się do tej inicjatywy. W tym roku zgłoszonych zostało ponad 500 miejscowości.

Na zakończenie każdej Mszy św. dokonano poświęcenia wody, kredy i kadzidła. Jak co roku każdy mógł zabrać do domu "działkę" z kredą i kadzidłem. W tym roku przygotowano ich ponad 1.000 sztuk.