11 listopada 2016

Msza św. w intencji Ojczyzny i Apel Poległych

W piątek, 11 listopada 2016 r. Społeczność Parafialna ze Skorzeszyc obchodziła 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystej Eucharystii o godz. 10.00 prrzewodniczył ks. Proboszcz. Wraz z nim koncelebrował ks. Michał Klementowicz oraz ks. Tomasz.

Uroczystość rozpoczęła się od procesji i wniesienia przez Szkoły, OSP Pocztów Sztandarowych do wypełnionego przez wiernych kościoła. Na samym początku ks. Proboszcz przywitał wszystkich przybyłych: przedstawicieli Szkół z Woli Jachowej i ze Skorzeszyc, Ochotnicze Straże Pożarne ze Smykowa i z Woli Jachowej, Koła Gospodyń Wiejskich oraz wszystkich zebranych na wspólnej modlitwie za Ojczyznę.

Homilię wygłosił ks. Michał, który mówił do zebranych: „W dniu obchodów Święta Niepodległości można postawić pytanie: W jaki sposób uczynić ojczyznę silną, a zmiany prowadzone w tym celu trwałymi? Odpowiedzi udziela Chrystus. W 17. rozdziale Ewangelii według św. Łukasza słyszymy o czasach eschatycznych, gdzie ostatecznie liczy się wyłącznie wybór Bożego Syna. Tego wyboru w imię przyszłości Ojczyzny mogą dokonać Polacy. Czy jest alternatywa? Kreliśli ją George Orwell w swojej literackiej wizji świata „sprawiedliwego”, gdzie człowiek staje się wrogiem wszystkich innych, żyjących dokoła niego ludzi”.

Kaznodzieja ukazał zebranym krucyfiks, który otrzymał od pewnej osoby. Był to wyjątkowy krzyż, bo znaleziony na śmietniku.

W tym szczególnym dniu dla naszej Ojczyzny ks. Michał wołał: „Chryste... w dniu Święta Niepodległości Polski całuję Twoje święte rany i proszę ... Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”.

Po błogosławieństwie końcowym został odśpiewany hymn BOŻE COŚ POLSKĘ.

Następnie  udaliśmy się wszyscy pod Pomnik Poległych Mieszkańców Skorzeszyc znajdujący się obok Szkoły, by tam uczestniczyć w Apelu Poległych, złożyć kwiaty i znicze.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ I WSPÓLNA MODLITWĘ.

99 0.20683121681213