22 czerwca 2024

Dzień otwarty w Wyższym Seminarium Duchownym

W sobotę, 22 czerwca grupa z naszej parafii uczestniczyła w dniu otwartym w Wyżśzym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Była to świetna okazja do tego, by zobaczyć "od środka" miejsce, w którym odbywa się formacja do kapłaństwa.

W ramach dnia mogliśmy zobaczyć rozmaite wystawy, wzięliśmy udział w koncercie, podczas którego klerycy pochodzący z Afryki zaprezentowali tradycyjne w ich kulturze pieśni.

Szczytowym punktem dnia była Msza święta, której przewodniczył rektor seminarium - ks. dr Adam Perz.

Po Mszy świętej mogliśmy posilić się na seminaryjnym refektarzu.

Ks. Tomasz Pytlarz