6 października 2018

UCZESTNICZYLIŚMY W PIELGRZYMCE RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA WE WŁOSZCZOWIE

W sobotę, 06 października 2018 r. 55 osobowa grupa Parafian wraz z ks. Tomaszem udała się na Jubileuszową X Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie.

Sobotnie uroczystości trwały od rana. W ich programie znalazła się animacja misyjna, konferencja  i wspólna modlitwa różańcowa. Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego. W homilii zwracał on uwagę na szczególne znaczenie jubileuszowego spotkania w kontekście przeżywanego roku pod wezwaniem "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". –  Kto pozwala napełniać się Duchem Świętym, ten dzięki Jego darom jest zdolny do wielkich dzieł i może za Maryją, Matką Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela powtórzyć: wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny i święte jest Imię Jego – mówił biskup Piotrowski.

Wiele miejsca w słowach skierowanych do wiernych Pasterz Kościoła kieleckiegopoświęcił wezwaniu Chrześcijan do wspierania dzieł misyjnych. – Nikomu nie wypowiadamy wojny, ale pokornie, w duchu sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, jako Kościół kielecki nadal gorliwie będziemy się modlić na różańcu, aby tym pasem bezpieczeństwa wspierać misyjne dzieło Kościoła. Naszych drogich misjonarzy w Peru, na Jamajce, Brazylii, Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Kazachstanie – mówił biskup Jan Piotrowski w końcowych słowach homilii.

Pod koniec Mszy świętej wierni otrzymali  papieskie błogosławieństwo.

tekst za: em.kielce.pl