29 września 2018

UCZESTNICZYLIŚMY W XVIII DNIU MINISTRANTA

W sodotę, 29 września 2018 r. Odbył się w Kielcach XVIII DZIEŃ MINISTRANTA. Z naszej parafii wzięło w nim udział 22 ministrantów wraz z ks. Tomaszem.

Modlitwie przewodniczył ks. biskup Antoni Długosz z archidiecezji częstochowskiej.

Spotkanie było okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, ale i integracji oraz zapoznania się z tym, jak od środka wygląda Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Uroczystej Eucharystii w kaplicy polowej na Bukówce przewodniczył senior archidiecezji częstochowskiej, ks. biskup Antoni Długosz, znany z programu Ziarno w telewizji. – Tę Mszę świętą odprawiam w waszych intencjach prosząc Boga, abyście dobrze wybrali swoją drogę. Będę prosił, by jak najwięcej z was poszło do seminarium i stało się, jak mówi święty Paweł wszystkim dla wszystkich, by przynajmniej niektórych doprowadzić do Pana Jezusa – powiedział w słowach powitania.

Tegoroczny Dzień Ministranta odbył się pod hasłem "Zło dobrem zwyciężaj", zaczerpniętym ze słów bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

tekst za em.kielce.pl