16 czerwca 2018

UCZESTNICZYLIŚMY W SPOTKANIU MŁODZIEŻY W WIŚLICY

W sobotę, 16 czerwca 2018 r. młodzież naszej diecezji spotkała się w Wiślicy. Również na to spotkanie udała się delgacja młodzieży z naszej parafii.

Śpiew, taniec i modlitwa zdominowały 16. Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej, które odbyło się w Wiślicy, uważanej za kolebkę chrześcijaństwa w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło około 600 młodych osób. Zlot przebiegał pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” będącym jednocześnie hasłem roku duszpasterskiego w Kościele.

Młodzi ludzie rozpoczęli spotkanie od zawiązania wspólnoty. Później wzięli udział w warsztatach, wysłuchali świadectw i dwóch koncertów połączonych z ewangelizacją. Na scenie zaprezentowały się grupy Rock and Fire oraz Arkadio.

Ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży, podkreśla, że tegoroczne spotkanie dedykowane było przede wszystkim osobom, które w tym roku przyjęły sakrament bierzmowania lub się do niego przygotowują.

- Przyjechaliśmy do Wiślicy, aby w tym szczególnym miejscu podziękować za dwa sakramenty: chrztu świętego i bierzmowania. Każdy z nas jest natchniony darami Ducha Świętego i jego owocami. Chcemy świadczyć w swoim środowisku i codziennym życiu o tej wielkości Ducha Świętego - podkreślił ks. Łukasz Zygmunt.

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży zakończyła Msza św. wiślickiej bazylice pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.

tekst za: www.radio.kielce.pl